Önceki Sayfa

Çilekli Aşk Tatlısı

6-8 Kişilik  Hazırlama Süresi: 10 dk  Pişirme Süresi: 25 dk
Çilekli Aşk Tatlısı  

Aslı Gül Şavkın

4 beğeni

1 ekleme

 
Malzemeler
Hazırlanışı
Süt, irmik ve şekeri kaynatıyoruz. Muhallebi kıvamına gelince vanilya ve margarini ilave ediyoruz. 5-10 dk daha kaynatıyoruz. Muhallebi kıvamından biraz daha katı bir kıvamı olmalı. Hazırladığımız irmik tatlısını ıslattığımız kalıba döküyoruz. Ayrı bir yerde jölemizi hazırlıyoruz. Ayrı bir kaba önce 2,5 çay bardağı kaynar suyu döküyoruz, içine 1 paket toz jöleyi döküyoruz. Toz jöleyi kaynar suda karıştırarak iyice eritiyoruz. Üzerine 2,5 çay bardağı soğuk su ilave ediyoruz. Oda sıcaklığına gelmesini bekliyoruz. Bir taraftan çileklerimizi yıkayıp doğruyoruz. Oda sıcaklığına gelmiş jöleyi (yapıldıktan 15 dk sonra) irmik tatlısının üzerine bir kaşıkla döküyoruz. (İrmiğin şeklinin bozulmaması için) Üzerine çileklerimizi diziyoruz. Yaklaşık 20 dk dışarıda bekledikten sonra buzdolabına alıyoruz. 3 saat kadar buzdolabında dinlendiriyoruz. Şekli de lezzeti de harika oluyor :)) Afiyet olsun...Tarifin Toplam Hit Sayısı: 1533


Yorumlar
Aslı Gül Şavkın     -    
Ne demek aynısından yaparım sana Esoşi :))
Yorumlarınızı düzeltmek ya da silmek istiyorsanız, lütfen "Üye Girişi" yaptıktan sonra "Profil Ayarları" bölümüne gidiniz.
esra ışık     -    
bende istiyorum bundaaaaannn:)
Yorumlarınızı düzeltmek ya da silmek istiyorsanız, lütfen "Üye Girişi" yaptıktan sonra "Profil Ayarları" bölümüne gidiniz.

Yukarı Çık
Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Parola :
 
5 Çayı Tarifleri