Önceki Sayfa

Şerbetli Coco Star Kurabiye

10-12 Kişilik  Hazırlama Süresi: 40 dk  Pişirme Süresi: 35 dk
Şerbetli Coco Star Kurabiye  

Aslı Gül Şavkın

2 beğeni

1 ekleme





 
Tarifi bir yemek sitesinde gördüm ve denedim. Arkadaşlarıma da ikram ettim. Hepsi bayıldılar. Bu tarifi iki türlü kullanabiliyorsunuz. Birincisi kurabiye olarak ikincisi şekerpare olarak. Tercih sizin. Afiyet olsun ;)
Malzemeler
Hazırlanışı
Hamuru için bütün malzemeleri yoğuruyoruz, kulak memesi kıvamında olacak. Hamuru ceviz büyüklüğünde parçalara ayırıyoruz. 30 tane çıktı. İç malzemesini de yoğurup 30 parçaya ayırıp yuvarlıyoruz. Sonra hamurların içini oyup, top şeklindeki hindistan cevizini yerleştirip hamuru kapatıyoruz. Önceden ısıtılmış fırında 35 dakika pişiriyoruz. Çok kurutmamak lazım. kek kontrol eder gibi kürdanla kontrol ettim ben. şerbeti için, bir kapta sütün içine şekeri koyup şeker eriyene kadar kaşıkla karıştırıyoruz. Süt soğuk olacak. Kurabiyeler fırından çıkınca hemen soğuk şerbetin içine atıyoruz, 1 dakika sonra hemen çıkartın. Şerbetin içinde çok beklerse kurabiyeler çatlayıp dağılabiliyor. Hindistan cevizi ile süslüyoruz. Afiyet olsun.









SİTEDEKİ BENZER TARİFLER






Tarifin Toplam Hit Sayısı: 1902


Yorumlar
Aslı Gül Şavkın     -     10.4.2014 09:44:11
Afiyet olsun canım. Bunu bir de şerbetsiz kurabiye olarak deneyelim ;) İçi ayrı güzel dışı ayrı güzel oluyor.
Yorumlarınızı düzeltmek ya da silmek istiyorsanız, lütfen "Üye Girişi" yaptıktan sonra "Profil Ayarları" bölümüne gidiniz.
Hacer BİLEN POLAT     -     9.4.2014 14:54:09
Tadı çok güzeldi tadı damağımda kaldı:)
Yorumlarınızı düzeltmek ya da silmek istiyorsanız, lütfen "Üye Girişi" yaptıktan sonra "Profil Ayarları" bölümüne gidiniz.

Yukarı Çık
Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Parola :
 
5 Çayı Tarifleri