Önceki Sayfa

Fırında Sebzeli Çipura

1-2 Kişilik  Hazırlama Süresi: 30 dk  Pişirme Süresi: 1 saat 30 dk
Fırında Sebzeli Çipura  

Burak ŞAVKIN

2 beğeni

0 ekleme

 
Malzemeler
Hazırlanışı
İnce ince doğradığımız marine malzemeleriyle balıkların içini dışını ovuyoruz. Yarım saat buzdolabında bekledikten sonra balıkların içine ince doğranmış soğan domates kapya biber istediğimizi miktarda dolduruyoruz. Fırın kabını yağlıyoruz ve biraz 1 avuş kadar mısır unu serpiyoruz her tarafına. 1 limonun yarısını ince ince doğrayıp fırın kabına diziyoruz. Her limonun üzerine 1 tane defne yaprağı hazırladığımız doldurulmuş balıkları diziyoruz. Artan malzemeyi (soğan,kapya biber gibi) fırın kabına alıyoruz. En son balıkların üzerine limon halkalarını dizip tekrar defne yapraklarını koyuyoruz. 170Clik fırında 50 dk fırın kabını alüminyum folyoyla kaplayıp pişiriyoruz. Folyonun üzerine birkaç delik açıyoruz. 50 dk sonra folyoyu kaldırıp 200Clik derecelik fırında bir 20dk daha pişiriyoruz. Fırını kapatıp servis ediyoruz.Tarifin Toplam Hit Sayısı: 1505


Yorumlar
Aslı Gül Şavkın     -     28.4.2014 09:46:16
Fırın tepsisinde 3 balerinler :)))
Yorumlarınızı düzeltmek ya da silmek istiyorsanız, lütfen "Üye Girişi" yaptıktan sonra "Profil Ayarları" bölümüne gidiniz.
Aslı Gül Şavkın     -     27.4.2014 20:09:59
Ellerine sağlık canımmm :)) Hafif ve lezzetliydi. Sayende balığı sevmeye başladım.
Yorumlarınızı düzeltmek ya da silmek istiyorsanız, lütfen "Üye Girişi" yaptıktan sonra "Profil Ayarları" bölümüne gidiniz.

Yukarı Çık
Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Parola :
 
5 Çayı Tarifleri