Önceki Sayfa

Fırında Mercimek

6-8 Kişilik  Hazırlama Süresi: 30 dk  Pişirme Süresi: 1 saat
Fırında Mercimek  

ESRA ÇELİK

2 beğeni

1 ekleme

 
Malzemeler
Hazırlanışı
MERCİMEKLER VE TAVUK YIKANIP HAŞLANMAYA BIRAKILIR. BUARADA SOĞANLAR İNCE İNCE DOĞRANIP KAVRULMAYA BIRAKILIR. ÜZERİNE BİRER YEMEK KAŞIĞI DOMATES BİBER SALÇASI EKLENİR. BİRAZ TUZ VE İSTEĞE BAĞLI ACI EKLENİR. HAŞLANAN MERCİMEKLERDE EKLENEREK KAVRULMAYA BIRAKILIR. BUARADA AYRI BİR TENCEREDE TEREYAĞI ERİTİLİR ÜZERİNE 3-4 YEMEK KAŞIĞI KADAR UN İLAVA EDİLİR VE İYİCE KAVRULUR. YAVAŞ YAVAŞ SÜT EKLENEREK HIZLICA TOPAKLANMAMASI İÇİN ÇIRPILIR.FOKURDAMAYA BAŞLAYINCA 5 DAKİKA DAHA KAYNATILIP ALTI KAPATILIR VE SOĞUMAYA BIRAKILIR.HAŞLANAN TAVUK ETLERİDE DİDİKLENİR..YAĞLANAN FIRIN TEPSİSİNİN EN ALTINA HAZIRLANAN BEŞAMEL SOSUN YARISI EKLENİR. ÜZERİNE KAVRULAN MERCİMEKLERİN YARISI, ORTASINA DİDİKLENEN TAVUK ETLERİ, TEKRAR ÜZERİNE YEŞİL MERCİMEK VE SON OLARAK BEŞAMEL SOSS VE FIRINA VERİLEREK ÜZERİ KIZARANA DEK PİŞİRİLİR... AFİYET OLSUN :)Tarifin Toplam Hit Sayısı: 1072


Yorumlar
ESRA ÇELİK     -     5.11.2014 12:51:49
:)Tadı da çok güzel,denemelisiniz...
Yorumlarınızı düzeltmek ya da silmek istiyorsanız, lütfen "Üye Girişi" yaptıktan sonra "Profil Ayarları" bölümüne gidiniz.
Aslı Gül Şavkın     -     5.11.2014 09:36:50
Ellerine sağlık canım harika bir tarif bu. Çok merak ettim şimdi :)) Denemem lazım :*
Yorumlarınızı düzeltmek ya da silmek istiyorsanız, lütfen "Üye Girişi" yaptıktan sonra "Profil Ayarları" bölümüne gidiniz.

Yukarı Çık
Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Parola :
 
Lezzet Durağı