Önceki Sayfa

Muzlu Rulo Sarma

6-8 Kişilik  Hazırlama Süresi: 20 dk  Pişirme Süresi: 20 dk
Muzlu Rulo Sarma  

Aslı Gül Şavkın

2 beğeni

2 ekleme

 
Malzemeler
Hazırlanışı
2 paket petibör bisküviyi rondoda un haline getiriyoruz. Normal fırın tepsisine yağlı kağıdı serip üstüne un haline getirdiğimiz bisküvileri yayıyoruz. Muhallebisi için süt, şeker, unu karıştırarak muhallebi kıvamına gelene kadar pişiriyoruz. Ocağın altını kapatıp vanilya ve margarini ekleyip iyice karıştırıyoruz. Ilımaya bırakıyoruz. Ilıyan muhallebiyi dikkatli bir şekilde bisküvilerin üzerine yayıyoruz. Bir kaşıkla üstünü düzeltiyoruz. Buzdolabına koyup en 4 saat bekletiyoruz. Ben 1 gece dolapta kalmasını sağladım. Tepsiyi buzdolabından çıkarıp süt ve toz krem şantiyi hızlıca çırpıp elde ettiğimiz kremayı da soğuyan muhallebinin üstüne sürüyoruz. Enini 4e, boyunu 2ye kesiyoruz şekildeki gibi. Küçük çubuklar halinde doğradığımız muzları koyup dikkatli bir şekilde sarıyoruz. Üzerine hazır çikolata sos döküp servis ediyoruz. Afiyet olsun.Tarifin Toplam Hit Sayısı: 1506


Yorumlar
Aslı Gül Şavkın     -     6.4.2015 17:12:21
Tadı da çok güzel. Tavsiye ederim ;)
Yorumlarınızı düzeltmek ya da silmek istiyorsanız, lütfen "Üye Girişi" yaptıktan sonra "Profil Ayarları" bölümüne gidiniz.
Yasemin Yorulmaz Dal     -     6.4.2015 16:03:41
Çok güzel görünüyor.....
Yorumlarınızı düzeltmek ya da silmek istiyorsanız, lütfen "Üye Girişi" yaptıktan sonra "Profil Ayarları" bölümüne gidiniz.

Yukarı Çık
Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Parola :